Microchip’ten akıllı medikal sistemler yarışması !

Pic işlemcilerin üreticisi Microchip firması tarafından “Akıllı bağlantılar ve güvenli tıbbi cihazlar oluşturma” sloganı ile yarışma düzenleniyor.

Sağlık sektörü geliştikçe sağlık hizmetlerini destekleyen teknolojinin de onunla birlikte gelişmesi gerekiyor. Akıllı, bağlantılı ve güvenli cihazlar oluşturmanın önemi giderek daha da belirginleşiyor.

Microchip firması IoT destekli ürünlerinin kullanılarak yeni nesil cihazların üretilmesi için bir yarışmacılara destek olacak. Yarışmacılardan istenen çözümün en çok ihtiyaç duyulan alanlara yönelik çalışmalar olması. Bu başlıklar şu şekilde belirlenmiş :

  • Uzaktan Hasta İzleme / Telesağlık (evde veya klinikte) – Remote Patient Monitoring/Telehealth (at home or in a clinic)
  • İlaç İletimi (hasta uyumu, doz ölçüm sistemleri, ilaç dağıtımı) – Drug Delivery (patient compliance, dosage measurement systems, medication delivery)
  • Diğer ya da bugüne kadar bilinmeyen bir sistem.

Kullanılacak Donanım

Fikirlerin hayata geçebilmesi için Microchip firması farklı konfigürasyonları yarışmacılara ileteceğini belirtiyor. Bu donanımlar şu şekilde:

AVR-IoT WA Development Board & AWS Credits

Screen Shot 2020-09-01 at 3.01.45 PM.png

AVR-IoT WG Development Board & Google Cloud Credits

Screen Shot 2020-07-30 at 2.47.13 PM.png

DM990013 – CEC1x02 Development Board & Microsoft Azure Credits

Screen Shot 2020-07-30 at 2.48.34 PM.png

Bununla birlikte herhangi bir Microchip ürünü de yarışma için kullanılabilecek. Çalışmalar Microchip firması uzmanları tarafından değerlendirilecek.

Ödüller ve diğer ayrıntılar için tıklayınız !

Yarışma son katılım tarihi 10 Ocak 2021 !

Kaynak: Hackster.io

https://www.microchip.com/design-centers/medical

Fatih TAMER

Gaziantep Üniversitesi Öğretim Görevlisi - Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü

You may also like...