Evde Kal günlerinde derin öğrenmeyi öğrenmek !

Her ne kadar salgınla birlikte hayatımızda daha çok yer tutmaya başladı ise de uzaktan eğitim dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında başa oynayan kurumlar tarafından neredeyse 15 yıllık bir geçmişe sahip.

MIT Opencourseware projesiyle ocw.mit.edu adresinden tüm dünyaya içeriklerini açmaya başlamış ve sonrasında uzaktan erişilen derslerin niteliği ve içeriği de giderek artmıştı. Başlangıçta PDF ders notu paylaşımı şeklinde süren dersler de youtube etkisiyle videolar da konmaya başlanmış, sadece internet bağlantısıyla dünyanın diğer ucundaki eğitim süreçlerini tamamiyle takip etme şansı doğmuştu.

Geldiğimiz noktada ise artık farklı bir çok üniversite kendi içeriklerini ya direkt olarak ya da sertifikasyon sistemiyle online eğitime hazır hale getirmiş durumda. Stanford Üniversitesi salgınla ilgili olarak tüm derslerini online yapma kararı almıştı ki zaten yüksek lisans dahil tüm ders içerikleri ve uygulamaları internet üzerinden gerçekleştiriliyordu.

Yaşadığımız şu zor günlerde özellikle yakın zamanda popüler olan Yapay Zeka makine öğrenmesi ve derin öğrenme konularında temel bilgileri almak için yine MIT’den Derin Öğrenmeye Giriş dersi iyi bir başlangıç olabilir.

İşte dersin adresi ..

Introduction Deep Learning

Kaynaklar

www.mit.edu

www.stanford.edu

Burcu ARIK

Biyomedikal Cihaz Teknikeri

You may also like...